kabe-beyaz-arkaplan-resim

Umre Tur Programı

1.GÜN :
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali TOPRAK Turizm Kontuarı önünde belirtilen saatte buluşma(Saat 18:30). Bilet ve bagaj işlemleri yapılması. Mekke Gidişler de İhram giymek için Hocamızın rehberliğinde 2 rekât İhram namazı kılınması ve niyet edilmesi.( Medine gidişlerde İhram giyilmiyor) TK 094 Sefer Sayılı Uçuş ile 21:20 Cidde’ye hareket, Ciddeye varışın ardından Klimalı otobüs ile Otelimize transfer. Otelimize yerleşip bir süre istirahat ettikten sonra hocalarımızın Rehberliğinde Umre ibadetimizi yerine getirilmesi(Medine gidişlerde Mescid-i Nebevi selamlama ziyareti yapılacak) geceleme otelimizdedir.

2.GÜN :
Sabah kahvaltısı otelde. Hocalarımızın eşliğinde Toplu tavaf programları.Namazların Haremi Şerifte kılınması,(Medine gidişlerde Mescid-i Nebevi de.)Serbest ibadet,Akşam Yemeği Otelde.

3.GÜN :
Sabah Kahvaltısını Otelde aldıktan sonra 07:00’de lobide toplanma ve Mekke deki ziyaret yerlerinin gezilmesi.Hac güzergâhı olan Arafat (Arafat: insan türünün geçici yurdu Dünya ile ilk buluştuğu noktadır. İnsanlığın başladığı yerdir âdeta. Hz. Peygamber (s.a.s.)’in Evrensel İnsan Hakları Bildirgesi mahiyetinde ki Veda Hutbesini okuduğu yer. Müzdelife,(İnsanların toplandığı bir yer olması münasebetiyle bura-ya Müzdelife dendiği rivayet edilmektedir. Başka bir rivayete göre, Hz. Âdem ile Hz. Havva burada birleştikleri için buraya Müzdelife denilmektedir.) Mina parkuru ile Sevr Dağı ve Mağarası (Hicret sırasında Resûlullah (s.a.s.), Hz. Ebu Bekir (r.a.) ile birlikte müşriklerden korunmak amacıyla içine girerek sığın-dıkları ve üç gün kaldıkları yere Sevr mağarası denmektedir.) Nur Dağı ve Hira Mağarası,(Hz. Peygamber’i vahiyle buluşturan Hira, ziyaretçiyi de buluşturmalıdır vahiyle, Allah’ın Kitabıyla. Hz. Muhammed’in hayatını değiştiren Hira’nın Kitabı, onun hayatını da değiştirmeli, ona da hayat vermelidir. Hira’yı anlamak, vahyi anlamaktır, Kur’an’la yeniden buluşmaktır. Hira, hakikati arayan için inzivaya ve tefekküre olan ihtiyacı hatırlamaktır.) Cennet-i Mualla kabristanlığı (İçinde Hz. Hatice validemiz de dâhil olmak üzere pek çok sahabinin defnedilmiş bulunduğu Mekke’nin en eski kabristanı. Hz. Peygamberin oğulları Kasım ve Abdullah da burada defnedilmiştir. Ayrıca Ebu Talip ve Abdulmutalip de bu kabristanda bulunmaktadır) ve Cin Mescid-i ziyaretleri, topluca rehberlerimizin önderliğinde gerçekleştirilecektir.(Medine gidişlerde Medine ziyarteleri yapılacaktır)Akşam Yemeği ve geceleme otelimizdedir.

4.GÜN :
Sabah kahvaltısından sonra Umre yapmak isteyenler Mescidi Ten’imden topluca Umre’ye hazırlık. Umre’nin ifasından sonra, Serbest ibadet, Akşam Yemeği Otelde.

5.GÜN :
Sabah kahvaltısı otelde. Hocalarımızın eşliğinde Toplu tavaf programları.Serbest ibadet,Akşam Yemeği Otelde.

6.GÜN :
Sabah namazı ve kahvaltıdan sonra saat 07:30 ‘da ihramlı bir şekilde lobide buluşma ve Umre için Mescidi Aişeye gidiş, Dönüş ve Toplu umre, alışveriş imkanı /Namazların Haremi Şerifte kılınması Akşam yemeği otelde

7.GÜN :
Sabah kahvaltısı otelde. Hocalarımızın eşliğinde Toplu tavaf programları.Serbest ibadet,Akşam Yemeği Otelde.

8.GÜN :
Sabah kahvaltısı otelde. Hocalarımızın eşliğinde Toplu tavaf programları.Serbest ibadet,Akşam Yemeği Otelde.

9.GÜN :
Sabah kahvaltısından sonra Umre yapmak isteyenler Mescidi Ten’imden topluca Umre’ye hazırlık. Umre’nin ifasından sonra, Serbest ibadet, Akşam Yemeği Otelde.

10.GÜN :
Sabah kahvaltısı otelde. Hocalarımızın eşliğinde Toplu tavaf programları.Serbest ibadet,Akşam Yemeği Otelde.

11.GÜN :
Otelde sabah Kahvaltısının ardından Otelden çıkış hazırlıkları ve lobi de buluşma.Yaklaşık 5 saatlik otobüs yolculuğunun ardından Medine’ye varış. ………………… Otelimize yerleşim,Topluca Ravzaya gidiş.Mescid-i Nebevi’yi ve Peygamber Efendimizi ziyaret Akşam Yemeği Otelde.

12.GÜN :
Sabah Namazının ardından Yeşil Kubbenin önünde buluşma.Cennetül Baki ve Ravza ziyareti. Sabah kahvaltısını Otelde aldıktan sonra serbest zaman. Namazın Mescid-i Nebevi’de kılınması sonrasında Sahabe mescitleri ziyaretleri.Alış – Veriş imkanı ve ibadet.Akşam Yemeği Otelde.

13.GÜN :
Sabah Namazı ve Kahvaltıdan sonra saat 07:00 da Otel lobisinde buluşarak yarım günlük Medine ziyaretleri turuna gidilecek. Medine çevresinde bulunan Uhud Şehitliği,(Allah Resûlü (s.a.s.), Uhud şehitlerini ziyaret ederdi. Hz. Fatma (r.a.) da Uhud’da şehit olan amcası Hz. Hamza (r.a.)’yı sık sık ziyaret ederdi.) İki Kıbleli Mescid(Namaz esnasında Bakara sûresinin 144. ayeti ile.“… Seni elbette, hoşlanacağın kıbleye döndüreceğiz. O hâlde hemen Mescid-i Haram’a (Kâ’be’ye) doğru dön. (Ey mü’minler) siz de nerede olursanız olun, (namazda) oraya doğru dönün.” Bu ayetin indiği haberini işitmeleri üzerine oradaki sahabe, namaz içerisinde yönlerini Kudüs’ten Kâbe’ye çevirdiler. Böylece Kudüs’e yönelerek başlanan namaz, Kâbe’ye yönelerek tamamlandı. Bundan dolayı da bu mescide “İki kıble mesci-di” anlamına gelen “Kıbleteyn Mescidi” adı verildi.) Hendek Savaşı bölgesi ve Kuba Mescidi (Allah Resûlü’nün hicret yolculuğunda ilk durağı olan ve Medine’ye yaklaşık 5 km. Mesafede.) ziyaret turu yapılacak. Öğle namazını Mescidi Nebevi de eda edeceğiz.Namaz sonrası Baki Kabristanı (Cennetu’l-Baki) Medine-i Münevvere’ye gelen bir Müslümanın aralarında Hz. Osman, Hz. Abbas, Hz. Âişe, Hz. Fatıma, Hz. Hasan gibi ileri gelen sahabîlerin de bulunduğu Bakî’ Mezarlığını, orada medfun olan yaklaşık on bin sahabeyi ziyaret etmesi önemlidir. Onlara selam verip dua etmeli ve Yüce Allah’ın, kendisini, onların aydınlık yolundan ayırmamasını dilemelidir. Hz. Peygamber (s.a.s.), zaman zaman bu mezarlığa gider ve orada yatan mü’minler için dua ederdi.Ziyaret sonrası serbest ibadet imkanına sahipsiniz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

14.GÜN :
Sabah kahvaltısını Otelde yaptıktan sonra lobide eşyalarla beraber buluşma ve Medine havalimanına hareket…….. Havayollarının …… sefer sayılı uçağı ile …….’te Medine’den İstanbul’a uçuş,İstanbul’a Hoşgeldiniz.

Bir başka Toprak Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle..

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com