İhram yasakları ve Dikkat edilmesi gerekenler.

İhram haccın ve umrenin üç farzından birisidir. Diğer ikisi de Arafat’ta vakfe yapmak ve Kâbe’yi tavaf etmektir. İhram, sözlükte, kendini mahrum etmek, haram kılmak, hürmet edilen zamana ve mekâna girmek, saygı duymak mânâlarına gelir.

Daha Fazla Oku

Umre Veya Hac’da Bilinmesi Gereken Dualar

Yapacağımız duaları, okuyacağımız evrad u ezkarı şimdiden belirlemeli, dua mecmuaları, cevşen, tesbihat, Delâilül Hayrat gibi evrad kitaplarını yanımıza almayı ihmal etmemeliyiz.Ayrıca ellerimizi her açtığımızda kendimizden önce âlem..

Daha Fazla Oku

Hac İçin Gerekli Herşey

Kabe, Müslümanların ibadetinde çok önemli bir yer tutar. Her gün dünya üzerinde yaşayan milyonlarca Müslüman, nerede olurlarsa olsunlar, Kabe’nin bulunduğu yönü hedef alıp, o yöne doğru namaz kılarlar.Dünyadan 1000 yıl önce yaratıldı..

Daha Fazla Oku

Hz. Muhammed (s.a.v) ‘in Hayatı

Bu sebeple Siyer ve İslâm Târihi ile ilgili kitaplarda, Rasûlullah (s.a.s.)’in hayâtı, “Peygamberlikten (Bi’setten) öncesi” ve “Peygamberlik devri” diye iki devreye ayrılarak incelenmiştir. Peygamberlikten önceki hayatını da:Çocukluk..

Daha Fazla Oku

Pasaport Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

Pasaport yabancı ülkelere gidecek olanlara yetkili kuruluşça verilen, yabancı ülke yetkililerinin kimlik incelemesinde geçerli olan belgedir. Umumi pasaport: Her Türk vatandaşına verilebilir. KKTC vatandaşları ile Türkiye’de ikamet …

Daha Fazla Oku
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com